Wysyłka do 48 godzin | Bezpłatna dostawa powyżej 200 PLN

Zmywacz do paznokci - jaki wybrać?

na June 07, 2021

Zmywacz do paznokci - jaki wybrać?

Zmywacz do paznokci jest niezbędnym elementem pielęgnacji pomalowanych paznokci. Zmieniając często stylizacje na paznokciach warto pamiętać o dobrym nawilżeniu zarówno płytki paznokcia oraz skórek wokół niego. Słowo nawilżenie nie kojarzy ci się ze zmywaczem? Niektóre zmywacze do paznokci poza usuwaniem lakieru nawilżają i odżywiają paznokcie, ale o tym później. Używając nieodpowiedniego zmywacza do paznokci możesz narazić je na zniszczenie. Przeczytaj na co zwrócić uwagę przy wyborze zmywacza do paznokci.

zmywacze do paznokci NCLA Take it off!

Czy skład zmywacza do paznokci ma znaczenie?

Zakup zmywacza do paznokci jest bardzo często nieprzemyślaną decyzją, podejmowaną pod wpływem impulsu lub podyktowaną potrzebą chwili. Czy kiedykolwiek sprawdziłaś skład zmywacza do paznokci? Warto!

 

Uogólniając na rynku do wyboru mamy zmywacze zawierające aceton oraz zmywacze bezacetonowe. Dlaczego wspominamy o acetonie? Aceton jest rozpuszczalnikiem, wykorzystywanym np. w budownictwie. W kosmetyce stosowana jest jego oczyszczona wersja. Aceton jest niezbędny jeśli chcesz usunąć manicure hybrydowy. Można, to zrobić przy użyciu frezarki czy pilnika lecz takie zabiegi polecamy robić w sprawdzonych salonach manicure.

Wracając do acetonu, działa on odwadniająco na płytkę paznokcia. Może, to powodować rozdwajanie się paznokci, zwiększyć ich łamliwość, przesuszenie. W kontakcie ze skórą może powodować miejscowe podrażnienia, dlatego po użyciu acetonu należy pamiętać o umyciu rąk i unikaniu kontaktu z oczami. Dodatkowo ma intensywny, drażniący zapach wpływający niekorzystnie na układ oddechowy.

Do usunięcia lakieru klasycznego aceton jest zupełnie zbędny, dlatego warto sprawdzić skład. Zmywacz bezacetonowy jest znacznie łagodniejszy w swoim działaniu. Zawiera często dodatkowe składniki, takie jak witaminy czy olejki, które pielęgnują skórę i paznokcie, dbają o ich nawilżenie i kondycję.

sojowy zmywacz do paznokci NCLA Take it off!

Zmywacz sojowy Take it off! jest wzbogacony witaminą E, która pomoże wzmocnić cienkie i słabe paznokcie. Zawiera olej jojoba, który odżywia paznokcie i nawilża skórki. Jak inne kosmetyki NCLA jest wegański i cruelty free.

sojowy zmywacz do paznokci NCLA

Jaką formę zmywacza wybrać?

Zmywacze do paznokci najczęściej dostępne są w formie płynnej w butelce. Płynem nasączamy wacik, pozostawiamy przez kilka sekund na płytce i usuwamy lakier.

Czy zdajesz sobie sprawę, że możesz je także kupić w formie nasączonych i pakowanych próżniowo chusteczek? Wszystko po, to aby było wygodnie, łatwo i pod ręką. Potrzebujesz chusteczkę i nic więcej. Jedna zmywająca chusteczka wystarcza do całkowitego zmycia lakieru z obu dłoni. W formie nasączonej chusteczki zmywacz idealnie sprawdzi się poza domem lub w podróży. Możesz mieć go pod ręką w torebce, a w walizce na wakacje nie zajmie zbyt dużo miejsca. Do kupienia pojedynczo lub w opakowaniu dziesięć sztuk.

sojowy zmywacz do paznokci NCLA Take it off

NA GÓRĘ
Sale

Unavailable

Sold Out