Wysyłka do 48 godzin | Bezpłatna dostawa powyżej 200 PLN

Jak zrobić paznokcie, czyli klasyczny manicure krok po kroku?

on April 17, 2021

Jak zrobić paznokcie, czyli domowy manicure krok po kroku?

Salony kosmetyczne pozostają zamknięte. Ty i Twoje paznokcie pragniecie koloru na paznokciach i pielęgnacji dłoni! Z naszą pomocą, w domowym zaciszu wykonasz samodzielnie manicure klasyczny. Pokażemy Ci sposoby na piękne i zadbane paznokcie. 

Krok po kroku, przeprowadzimy Cię przez bezpieczny manicure w domu, który będzie wyglądał jak z nail baru.

 

Domowa pielęgnacja paznokci w telegraficznym skrócie:

 • zacznij od wypiłowania paznokci drewnianym pilnikiem
 • delikatnie odsuń skórki - najlepiej drewnianym patyczkiem
 • użyj buffera, żeby zmatowić pytkę paznokcia
 • oczyść i odtłuść płytkę paznokcia płynem na bazie alkoholu, jeśli nie masz płynu na bazie alkoholu po prostu opłucz dłonie zwykłą wodą i dobrze wysusz
 • nałóż cienką warstwę bazy Gloss It i odczekaj aż wyschnie
 • nałóż cienką warstwę klasycznego lakieru do paznokci, odczekaj aż wyschnie, a następnie powtórz tę czynność
 • na koniec nałóż cienką warstwę topu Gloss It i… gotowe!

 

Jak zrobić paznokcie, czyli klasyczny manicure krok po kroku?

Do zrobienia manicure w domu będzie Ci potrzebny:


Sprawdź najnowszą kolekcję American Road Trip >>> 

wegańskie lakiery do paznokci

Krok 1. Opiłuj paznokcie.

Opiłuj i wyrównaj paznokcie. Upewnij się, że są równej długości tak, żeby wyglądały estetycznie. Do opiłowania paznokci użyj pilnika o gradacji 240”. Dlaczego? Gradacja  240” jest idealna do naturalnych paznokci, ponieważ nie szarpie płytki paznokcia podczas piłowania. Dzięki temu Twoje paznokcie nie będą się rozdwajały. Dla wyjaśnienia, gradacja pilnika, czyli ziarnistość pilnika. Oznacza ile drobnych ziarenek znajduje się na 1 centymetrze kwadratowym pilnika. Im wyższa liczba, tym delikatniejszy pilnik.

Aby zrobić paznokcie przyda Ci się pilnik >>> PILNIK DREWNIANY 180/240

domowy manicure pilnik drewniany

Krok 2. Delikatnie odsuń skórki przy pomocy drewnianego patyczka.

Skórki możesz odsunąć “na sucho” albo zmiękczyć je przy pomocy oliwki do skórek lub ciepłej wody z dodatkiem mydła. Pamiętaj, żeby odsuwając skórki robić to bardzo delikatnie. Zbyt mocny nacisk na paznokieć może trwale uszkodzić płytkę paznokcia.

 

Krok 3. Użyj buffera, żeby zmatowić płytkę paznokcia.

Buffer, czyli polerka do wygładzania powierzchni paznokcia i jej zmatowienia. Płytkę paznokcia matowisz po to, aby usunąć resztki skórek, wygładzić nierówności i zwiększyć przyczepność nakładanego zwykłego lakieru. Dzięki temu zabiegowi Twój domowy manicure będzie bardziej trwały.

Po akcesoria do manicure wskakuj >>> BUFFER DO PAZNOKCI

akcesoria do domowego manicure buffer

Krok 4. Oczyść paznokcie.

Paznokcie oczyścić możesz każdym płynem na bazie alkoholu. Jeśli nie posiadasz w domu takiego płynu, możesz przetrzeć paznokcie zwykłym zmywaczem do paznokci z acetonem. Jest to jednak rozwiązanie awaryjne i nie powinno być stosowane regularnie, gdyż mocno wysusza płytkę paznokcia. Jeśli nie masz pod ręką żadnego z tych środków, umyj po prostu dokładnie ręce i dobrze wysusz.

 

Krok 5. Nałóż jedną warstwę bazy pod lakiery klasyczne.

Po co stosować bazę? Baza (base coat) służy do zwiększenia przyczepności lakieru oraz chroni płytkę paznokcia przed zabarwieniem.

Idealnym rozwiązaniem jest produkt 2w1 > Gloss It Masz bazę i top w jednej butelce.

Wegańska baza i top 2w1, 13.3ml  >>> GLOSS IT BAZA I TOP 2W1

wegańska baza pod lakier NCLA

Krok 6. Nałóż pierwszą warstwę koloru.

Przyszedł czas na kolor. Lakier do paznokci przed użyciem dokładnie wymieszaj i do dzieła. Pamiętaj, że nie ma nic gorszego jak zalane lakierem skórek. Bądź dla siebie wyrozumiała, bo pomalowane lakierem skórki zdarzają się najlepszym stylistkom! Do naprawy ewentualnych niedoskonałości użyj korektora w pisaku lub patyczka do uszu zwilżonego acetonem. 

wegańskie lakiery do paznokci NCLA

Krok 7. Nałóż drugą warstwę koloru.

Większość klasycznych lakierów do paznokci oraz hybrydowych do uzyskania jednolitego i równomiernego koloru wymaga dwóch warstw. Połóż drugą warstwę lakieru i to już prawie koniec.

Jak najlepiej malować paznokcie, aby lakier był równomiernie rozprowadzony po całej płytce i nie pozostawił smug? Nakładanie lakieru zacznij od środka paznokcia, a dopiero później zabierz się za miejsca po bokach.

lakier do paznokci wegański NCLA

Krok 8. Nałóż jedną warstwę top coat.

Top nawierzchniowy( top coat ), to bezbarwny lakier, który zabezpiecza całą stylizację, chroni kolor i nadaje połysk. Idealnym rozwiązaniem jest produkt 2w1 > Gloss It Masz bazę i top w jednej butelce.

Pamiętaj, że wierzchnia warstwa lakieru schnie dość szybko. Całość natomiast wysycha około 30 minut, dlatego jeśli nie chcesz zniweczyć swojego dzieła, zrelaksuj się i poczekaj.

Wegańska baza i top 2w1, 13.3ml  >>> GLOSS IT BAZA I TOP 2W1

wegański top coat

Krok 9. Zaaplikuj oliwkę do paznokci, żeby nawilżyć skórki.

Gdy domowy manicure będzie już wyschnięty zaaplikuj olejek do skórek i paznokci. Możesz użyć specjalnego olejku do paznokci i skórek >  So Rich, który nie tylko nawilża skórki lecz także otoczy Cię zjawiskowym zapachem.

Sprawdź ofertę olejków do skórek i paznokci >>> OLEJKI SO RICH 

oliwka do paznokci

TIP NCLA: Chcesz podkręcić działanie swojego nawilżającego kremu do rąk?! Dodaj do kremu już na dłoniach kilka kropli olejku do paznokci So Rich. Wzmocnisz działanie kremu, dzięki czemu lepiej zadbasz o skórę dłoni.

 

Najczęstsze błędy w domowy manicure:

 • użycie niewłaściwego pilnika do paznokci - do naturalnych paznokci najlepszy jest delikatny pilnik o gradacji 240” przy pomocy którego w bezpieczny sposób nadasz piękny kształt swoim paznokciom.
 • zbyt mocne zmatowienie płytki paznokcia - czynność matowienia płytki paznokcia przy pomocy buffera należy wykonywać bardzo delikatnie, aby nie przepiłować płytki paznokcia.
 • niedostateczne odtłuszczenie płytki paznokcia - jeśli zaniedbasz tę czynność, Twoja stylizacja może nie utrzymać się na paznokciach tak długo jak byś tego chciała.
 • manicure klasyczny wymaga cierpliwości i czasu - cierpliwość jest cnotą. Aby nie zniszczyć swojej stylizacji powstrzymaj się od niektórych czynności, dopóki zwykły lakier nie wyschnie.

Mamy nadzieję, że pomogłyśmy Ci zrobić paznokcie. xoxo ❤️ NCLA

 

BACK TO TOP
Sale

Unavailable

Sold Out